YARKA – ATAK-S | LOHMAN 'TAVUK SATIŞI'

 

Ülkemizde ki bu ürünleri satan firmalar arasında kıyasıya bir rekabet olduğu aşikardır. Ancak gönül isterdi ki bu rekabet hak-hukuk adalet ve dürüstlük çerçevesi içerisinde olsun. Ama maalesef bunun böyle olduğunu söylememiz mümkün değil. Çünkü bir çok bu işi yapan firmalar ürünlerini prim usulü ile çalışan ağzı güzel laf yapan, bayan satış personellerine sattırmaktadır. Bu bayan satış-pazarlama elemanları örneğin atak-s yarka isteyen bir müşterisine istediği her belgeyi, her evrağı sunabileceğini iddia ve garanti etmektedir. Tabii ki bu işe yeni girecek olan üreticilerimizin bu işi bilmemeleri ve yine bu bayan satış – pazarlama elemanlarının ağızlarının güzel laf yapması sonucu bu üreticiler hemen orada ayak üstü ikna edilmektedir. Ama arkadaşlar yine lohman brown yarka siparişi vermek isteyen bir üreticimize bu bahse konu bayan satış-pazarlama elemanlarının örneğin aşı kartı gönderebilmesi için 1. kan olduğunu gösterir belge ki böyle bir belge yoktur. Gönderebilmeleri için bu siparişte bulunan herhangi bir yarkatavuk talep eden bir üreticinin öncelikle salma gezen tavukçuluk için işletme numaralarının olmaları gerekir. Ancak yine gönül isterdi ki ülkemizde her salma tavukçuluk yapan üreticimizin işletme numarası olsun. Ama maalesef ki yok. Ve ya bu tür işletme numaraları yok denilecek kadar az.

 

Peki arkadaşlar ülkemizde salma-gezen tavukçuluk yapan üreticilerimizin işletme numaraları yok denilecek kadar az ise bu ağzı güzel laf yapan bayan satış-pazarlama elemanlarının müşterilerine aşı kartı diye verdikleri nedir? Çünkü arkadaşlar aşı kartını sağlık ve sevk raporunu ancak il ve ilçe tarım müdürlükleri düzenleyebilmektedir. İşletme numarası olmayan hiç bir üreticiye de kesinlikle bu kurum ve kuruluşlar tarafından asla böyle bir evrak verilmemektedir. Peki o zaman bu tür şahısların verdiği sözde evrak nedir? Bu evrak arkadaşlar bizlerin yarka satış firmaları olarak kendi bünyemizde barındırdığımız veteriner hekimlerimiz tarafından yine bağlı bulundukları o firmanın sahibi ve yetkililerine karşı düzenlemiş oldukları bir evraktır ki bunun hiç bir resmi ve yasal geçerliliği asla yoktur. Çünkü bu belgenin düzenleniş amaç ve gayesi sadece bağlı bulundukları firma yetkililerini bilgilendirmekten ibarettir.

 

Unutmadan arkadaşlar bu belgeleri düzenlemek ve müşterilere sunmak bir aldatmaca ve yanıltmacadan ibaret olduğu kadar aynı zaman da da yasal bir suçtur. Bütün bu nedenlerden dolayıdır ki sektörümüze yeni girecek olan üreticilerimizin asla bu tür yanıltma ve aldatmacalara gelmemelerini önerir çeyrek asıra yakın bir zamandır içinde bulunduğumuz sektörümüzün üzülerek belirtelim ki hile-hurda ve aldatmacalarını bizler dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. bundan sonra sizlere düşen ise bizlerin bu edindiğimiz tecrübelerden en azından sizlerle paylaştıklarımız konular ile ilgili dahi olsa anlamanız gerekeni anlayıp, üzerinize düşeni yaptıktan sonra gerekli tedbirinizi almaktır. Şayet bunları yaparsanız öncelikle sizler bu tür aldatmacalara maruz kalmayacağınız gibi bu tür yamyamlarda prim yapamayacaktır.

 

Arkadaşlar bu konular sadece bu yazımızla bitirilemeyecek kadar uzun olduğunu sizler de takdir edersiniz. Bu yüzden geri kalan bu konu ile alakalı soru ve sorunları yine içinde bulunduğunuz Dursunbey Yarka Tavukçuluk isimli sayfamızda dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık ve çalışacağız. yine bu sayfamızı detaylı bir şekilde inceleyip- irdeleyip okur iseniz bu tür tehlikelere karşı azami korunmuş olacağınızı belirtir, saygılar sunarız.

https://www.dursunbeyyarkatavukculuk.com/hakkimizda/