SALMA TAVUKÇULUKTA – EN ÇOK YAPILAN YANLIŞLAR

Salma Tavukçulukta En Çok Yapılan Yanlışlardan Bazılarını burada anlatmaya çalışacağız. 1999'dan beri bu sektörde olan bir firma olarak salma yumurta tavukçuluğu yapanlarda gördüğümüz en çok yapılan yanlışlardan bazılarını sayacak olursak öncelikle bu işe doğru bir firmayla başlamak en önemli adımdır. Çünkü salma tavuk yetiştiriciliği çok kolay yapılacak bir iş olmasının yanı sıra çok dikkat isteyen bir iştir.

Her işte olduğu gibi salma tavukçulukta da uyulması gereken bazı olmazsa olmazlar vardır. Bu işi yapmak isteyen kişilerin ilk dikkat edeceği hayvanların barınacakları yerin izolasyonlu kümes kurulumudur. Bulunduğunuz bölgeye ve iklime göre doğru ırk seçimi yapılmalıdır. Yarkaları bu işten anlayan bir firmadan temin etmelidir. Doğru ırk seçimi, doğru beslenme, ışıklandırma, havalandırma, açık arazide gün ışığından ve güneşten doğru şekilde faydalanmalıdır.
Yaz ve kış şartlarına uygun olmayan, gelişi güzel herhangi bir yer kümes olarak kullanılmamalıdır. Beslenmeleri yani buğday, arpa, mısır, kuru ekmek ve buna benzer bir çok beslenme yanlışlıkları yapılmaktadır. Doğru havalandırma yapılmaması da hayvanların hastalanmasına sebep olur. Kümes temizliği ve dezenfektan çok önemlidir. 1.kan ve doğru ırk seçimi çok önemlidir. Mutlaka ışıklandırma yapılmalıdır. Günü geldiğinde aşı uygulanmalıdır. Dış etkenlere karşı korunmak için mutlaka etrafının çitle çevrilmesi gerekmektedir.

Diğer soru ve sorunlarınız için mutlaka müşteri temsilcilerimizle irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. İletişim bilgilerimize ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.dursunbeyyarkatavukculuk.com/iletisim/

https://www.dursunbeyyarkatavukculuk.com/hakkimizda/

DURSUNBEY YARKA TAVUKCULUK olarak hayırlı bereketli ve bol kazançlar dileriz.