ÇIKMA TAVUK SATIŞI

 

 Dursunbey Yarka Tavukçuluk olarak "Çıkma tavuk nedir ?"  Diye gelen sorulara cevap olarak bilgimiz dahilinde açıklamaya çalışacağımız bu yazıda öncelikle kafes tavukçuluğunda çıkma tavuk; kafes tavukçuluğunda çoğunlukla ligorin cinsi tavuk bulunmaktadır. Bu tavuklar yumurta verimi yüksek bir şekilde bakıldığı için ortalama 1 – 1,5 yıl gibi bir sürede yıpranmaktadırlar. Yıpranan ligorin kafes tavuklarını yüksek yumurta verimi almak için genç tavuklarla değiştirmeleri gerekmektedir. Değiştirilen yumurta verimi düşen tavuklara halk diliyle çıkma tavuk denir.

 

Salma tavukçuluk ta tercih edilen siyah ataks, lohman brown tavuklar ise daha doğal beslenip doğal yumurta tavukçuluğuna uygun bir şekilde bakıldığı için yumurtlama ömrü ortalama 3 yıl olup, yumurta verimi düşen tavuklara yine halk dilinde çıkma tavuk denilmektedir. Şuan da satışta olan 50 haftalık ortalama 2,5 kilogram lohman brown satışlarımız ortalama %75 yumurtada olup salma tavukçuluk ömrünü 1 yıl doldurmuş demektir. Köy yumurta tavuğu üretmek isteyen üretici ve müşteriler 50 haftalık lohman brown tercih ettiği taktirde 1 – 1,5 yıl yumurta verimi alabilirler. Yumurta veriminden düştükten sonra ise köy tavuğu olarak da satışa sunulabilir.

 

Salma köy usulü bakıldığı için köy tavuğunun besleyici özelliğinin yanı sıra tadı da çok lezzetlidir. Doğal tavuk eti yemek isteyen kişiler yumurta verimi düşen çıkma tavuk diye adlandırdığımız tavukları güvenle yiyebilirler. Dursunbey Yarka Tavukçuluk olarak köy yumurta tavukçuluğu yapmak iş kurmak isteyen üretici ve müşterilerimize 12 ay boyunca yarka tavuk satışlarımız bulunmakta olup ve yine çadır kümes kampanyalı fiyatlarımızı değerlendirebilirler ve yine müşterilerimiz isterler ise prefabrik kümes kurulumlarımız da bulunmaktadır. Aldığınız tüm yarka tavuklarımız Dursunbey Yarka Tavukçuluk güvencesinde olup aldığınız tüm ürünleri faturalandırmaktayız. Kümes numarası olan üretici ve müşterilerimize kümesimizin bağlı bulunduğu tarım müdürlüklerinden aşı kartı, sağlık raporu ve sevk belgesi düzenletip ürünlerinizle ile birlikte teslim etmekteyiz.

 

Dursunbey Yarka Tavukçuluk olarak çiftlik kurmak isteyen köy yumurta tavukçuluğuyla ilgili tüm sorularınız için müşteri temsilcilerimizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Üretici ve müşterilerimiz randevu talep ettikleri taktirde Balıkesir Merkezde ki ofisimize gelerek de bilgi alabilirler. 1000 Adet ve üzerinden yarka tavuk almak isteyen üretici ve  müşteriler kendi ürünlerini kümeslerimizden kendileri de görerek alabilir. Satışlarımız toptan olup 300 adet ve üzeri yarka tavuk alımlarında gençleştirme kampanyalarımız bulunmaktadır. Daha fazlası için sabah 08:00 ile akşam 22:00 arasında Dursunbey Yarka Tavukçuluk müşteri temsilcilerimizi arayarak bilgi alabilir yada sipariş verebilirsiniz.

 

Ataks Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız.

Lohman Brown Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız.