ATAKS YUMURTA VERİMİ

 

           SALMA YUMURTA TAVUĞU olarak ülkemizde en yüksek verime sahip ırkların başında yer almakla birlikte doğru bir şekilde bakıldığında 300'e kadar yumurta verimi alabilirsiniz. Ancak ataks tavukta iyi verim almak için kesinlikle 1.kan olması gerekir. Görünümü siyah olan her tavuk ATAKS değildir ve her ataks görünümlü tavuk ise 1.kan ATAKS değildir. ATAKS ırkı evet melezleme bir yerli ırktır. Fakat 1.kan yumurta verimi yüksek melezleme bir ırk olan ataksın civcivini Ankara Tavuk Araştırma Enstitüsü (TAE) tarafından geliştirildiği için civcivi buradan temin edilmelidir. Civcivi Ankara Tavuk Araştırma Enstitüsü'nden almaz iseniz piyasada yarka satanlarda olduğu gibi sizlerde 1.kan yumurta verimi yüksek ATAKS TAVUK elde edemezsiniz.

 

         Bizler 1999'dan beri bu sektörde olmamıza rağmen yumurta veriminin yüksek olması ve 1. kan olması için siyah ATAKS civcivlerimizi sadece Ankara Tavuk Araştırma Enstitüsü'nden temin etmekteyiz. İlk günden marek aşısından başlayarak sizlere teslim ettiğimiz güne kadar tüm aşılarını yapmaktayız. Ve üstelik sağlıklı ve yumurta verimi yüksek tavuklar için tüm her konuda profesyonel ekibimiz ile kendi çiftliklerimizde yarkaları büyüterek özel dizayn edilmiş araçlarımızla adresinize en uygun fiyata ücretsiz nakliye imkanı ile teslim etmekteyiz. Üstelik piyasada merdiven altı üretim yapan maliyeti düşürmek için civcivi aldığı yere dikkat etmenin yanı sıra birçok maliyeti düşürecek eksikliklerle yarka üretimi yapıp birkaç lira ucuza YARKA satanlar piyasada çok fazla bulunmaktadır.

 

      Maalesef üzülerek belirtmeliyiz ki birçok YUMURTA TAVUKÇULUĞU yapmak isteyenler birkaç lira ucuz diye buralardan siyah ATAKS TAVUK alarak maddi manevi zararlara uğramaktadırlar. Bizim sizlere önereceğimiz birkaç temel unsur ise; siz değerli üreticilerimiz seçiminizi yaparken çok dikkat etmeniz gereken ilk kural; doğru ve sattığı ürünün arkasında duran bir firma ile çalışmak olmalıdır.

 

      Firma güvencesi altında aldığınız her ürün 1.kan olacaktır, doğru ırk seçiminden bakımı ile ilgili tüm danışmanlık desteğini en iyi şekilde sağlayacak ve en önemlisi önce müşteri memnuniyetini baz alan bir firmayı tercih etmelisiniz. Gönül isterdi ki sizlere burada uzun uzun anlatalım ama her yerde olduğu gibi burada da bir sınır var, bu yüzden burada sonlandırıyoruz.

Öncelikle tüm hayvanlarınıza sağlık siz üretici ve müşterilerimize de hayırlı bol ve bereketli kazançlar diliyoruz.

 

https://www.dursunbeyyarkatavukculuk.com/hakkimizda/

Ataks Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Ataks Yarka Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.