ATAK-S YARKA | YUMURTA TAVUĞU | "ÇIKMA TAVUK" | SATAN FİRMALAR…

 

Atak-s Yarka, Yumurta Tavuğu, Çıkma Tavuk Satan Firmalar hakkında kaleme aldığımız bu yazımızı öncelikle ikiye ayırmamız lazım atak-s yarka ve yumurta tavukçuluğu ayrı bir kategori çıkma tavuk ise ayrı bir kategoridir. Ancak her daim belirttiğimiz gibi maalesef ki bu işi yapan arkadaşlarımız ya yarka diyerek ferik yani civcivden yeni çıkmış ürünleri göndermekteler veya yumurtaya başlamış yarka yine yumurtlar yarka tavuk diyerek çıkma tavukları göndermektedirler. Bu ve benzeri tehlikelere karşı üretici ve müşterilerimizin dikkat etmesi gereken konuların başında eğer yarka diye alıyorlar ise yarkaya uygun gramaj olan 1200 gr ile 1500 gramajlarını geçmemelidir. Bunun yanı sıra aldığımız tavukların ibiklerine ve yine bu hayvanların tüylerine baktığımızda yarka mı yoksa çıkma tavuk mu olduğunu anlamamız çok da zor olmayacaktır.

 

Şimdi çıkma tavuğun kaç haftadan sonra çıkma tavuk statüsüne girdiğini açıklamamız gerekirse bu bakım-beslenme ve barınma şartlarına göre değişmekle birlikte bir tavuğumuz altı ayda çıkma tavuk statüsüne girdiği gibi üç yılda da bu görüntüyü verebilir. Yani şudur ki arkadaşlar hayvanlarımızın bakım ve beslenmesinin hayvanlarımız üzerinde büyük etkileri olmaktadır. Eğer bilinçli ve profesyonel bir göz ile bakılmaz ise ve aldığımız-alacağımız ürün 2-3 yılını doldurmuş olmasına rağmen şayet barınması ve bakımı iyi yapılmış ise bu hayvanın çıkma olduğunu amatör bir kişinin anlaması çok zordur. Aynı zamanda da sadece 5-6 ay gibi yumurta vermesine rağmen bakım ve beslenmesi iyi yapılmamış bir tavuğunda genç bir hayvan olduğu amatör bir göz ile bilinemez.

 

Bütün bunlardan dolayı tavsiye etmesekte üretimimize çıkma tavuk olarak nitelendirdiğimiz tavuklarımız ile de başlayacak olsak yarka ile de başlayacak olsak bu yarka ya da çıkma tavuk alacağımız firmayı çok iyi araştırdıktan sonra ona güvenerek bu yola adım atmalıyız ve yahut bu işi çevremizde iyi bilen eşimiz-dostumuz, akrabalarımızdan birinin kılavuzluğu doğrultusunda adım atmalıyız. Şayet bunların tersine hareket edersek nasıl ki yarka alıyoruz sanarken ferik alma ihtimalimiz varsa yumurtlar tavuk ve yahutta klavuzda yarka aldığımızı düşünürken çıkma tavuk alma ihtimalimiz yüksektir. Bütün bu sebeplerden dolayı arkadaşlar her zaman belirttiğimiz gibi öncelikli konu bu yola adım atacağınız firmayı çok iyi seçmeniz gerekir.

 

Bunu da ancak eşinizden-dostunuzdan, akrabalarınız ve ya komşularınızdan bu işi yapan bir kişinin öneri ve tavsiyeleri ile bulacağınızı belirtir iken bizler Dursunbey Yarka Tavukçuluk olarak her zaman belirttiğimiz üzere Türkiye'de bir ilk ve teki gerçekleştirdiğimizi gururla söylüyoruz. Bu da şudur ki bizler bizden almış olduğunuz ürünleri 3. yılın sonundan itibaren tavuklarımız belli orantılarda yumurtadan kesildikten sonra ve halk dilinde çıkma tavuk olarak nitelendirildiği andan itibaren birebir yarka ile ücretsiz değiştiren Türkiye'de ilk ve tek firmayız. Bu da şu demektir arkadaşlar öncelikle bu yolu 3 yıl birlikte yürüyeceğiz.

 

Her türlü soru, sorun ve problemlerinizde bizleri yanıbaşınızda göreceksiniz, demek olduğu kadar aynı zamanda da tavuklarınız çıkma tavuk konumuna geldiğinde "ben bu ürünlerimi nasıl elden çıkarırım" kaygısı yaşamayacaksınız, demek olduğunu belirtir bu ve benzeri konularda daha geniş, daha detaylı soru ve sorunlarınız için haftanın 7 günü sabah 08:00 ile akşam 22:00 arasında Dursunbey Yarka Tavukçuluk dalında uzman müşteri temsilcilerimizi arayıp, bilgi edinebileceğinizi belirtiriz…

 

Çıkma Tavuk Hakkında Daha Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Ataks Yumurta Tavuğu Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız.