ATAK-S TAVUK | YARKA ÖZELLİKLERİ VE BAKIMI

 

          Köylerde beslenen tavuğun az olması sebebiyle SALMA TAVUKÇULUK sektöründe büyük bir talep oluşmuştur. Bu yüzden birçok kişi bu sahada salma tavuk çiftlikleri kurmaya başlamıştır. Bizlerde insan sağlığı için bu kadar önem taşıyan salma yumurta tavukçuluğuna YARKA ve TAVUK satan üretici bir firmayız. SALMA TAVUKÇULUK üretiminde sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için 1999'dan beri canla başla çalışmaktayız.

 

          Başlıktada belirttiğimiz konumuza dönecek olursak. Köy tavuklarının yıllık ortalama yumurtlama sayısı 100 adeti çok fazla geçmemesi sebebiyle Ankara Tavuk Araştırma Kurumu yumurta verimi yüksek bir melezleme ırk olan Siyah ATAKS ırkını geliştirmiştir. Ticari olarak bu işi yapmak isteyenler için özellikle siyah ATAKS YARKA ve tavuk üretimimiz müşterilerimizden gelen talebe göre daha fazladır. Siyah ATAKS yarkaya (tavuğa) talebin fazla olmasının birçok nedenleri vardır. Bunların bazılarını açıklayacak olursak: Yerli ırk olması, yumurta renginin uygunluğu ve özellikle siyah renkte olması, doğaya uyum sağlayarak oradaki tüm besinlerden tam anlamıyla yararlanabilmesi, hastalıklara karşı tüm ırklara nazaran daha dirençli olması başlıca nedenlerindendir. Ayrıca siyah ATAKS ırkının bakımı da çok kolaydır.

 

          Mesela bakacağınız kümesin profesyonelce kurulmuş olmasına çokta gerek yoktur. Her türlü kümes şartlarına adapte olabilirler ve bu sayede de yüksek yumurta verimi alabilirsiniz. Bakımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken konulara kısaca değinecek olursak. Yumurtadan çıktığı ilk günden itibaren kümes ısısına dikkat edilmesi, aşılarının yapılması ve doğru besin değeri taşıyan yemle beslenmesine dikkat ederek siyah ATAKS ırkımızdan yüksek yumurta verimi elde edebilirsiniz. Genelde siyah atakslar 20.haftada ilk yumurtalarını vermeye başlarlar. Yumurta renkleri kremsi olup KÖY TAVUĞU yumurtası olarak kolaylıkla yumurta pazarında yer bulabilirsiniz. Salınarak ve doğal bir şekilde beslendiği için yumurtası hem çok sağlıklı hemde çok lezzetli olur.Yıllık yumurta verimi ortalama 280-300 arasındadır. Çok fazla gurk olma özelliğine sahip değildirler. Melezleme bir ırk olduğu için siyah ataks cinsinin horozu bulunmaz. 1.Kan YUMURTA verimi yüksek siyah ATAKS TAVUK elde etmeniz mümkün değildir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi melezleme bir ırktır. 1.Kan siyah ATAKS civcivini sadece Ankara Tavuk Araştırma Kurumu'ndan alabilirsiniz.

 

           Daha fazla bilgi için DURSUNBEY YARKA TAVUKÇULUK müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz. DURSUNBEY YARKA TAVUKÇULUK ailesi olarak hayvanlarınıza sağlık siz müşteri ve üreticilerimize hayırlı bol ve bereketli kazançlar dileriz.

https://www.dursunbeyyarkatavukculuk.com/hakkimizda/

Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.