ÇİL PLEYMUT CİVCİV

Mevcut durum: Stokta

Açıklama

                                                ÇİL PLEYMUT CİVCİV

        Çil Pleymut Civciv, ırkının en başta gelen özelliği Türkiye’deki birçok ırkımızdan daha büyük, daha ihtişamlı, hastalıklara karşı daha dirençli ve kaslarının daha gelişmiş olması araziden yeterli miktarda yararlandığından dolayı, tercih sebebi olduğu kadar göze hitap etmesi de tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Verim olarak da baz alacak olursak, öncelikle Çil Pleymut ırkımız et veriminin yüksek olmasından dolayı doğal gezentavuk eti yani, köy tavuğu olarak ta sağlıklı kanatlı eti tüketiminde de tercih sebebidir.

     Yıllık ortalama olarak bakıma göre değişmekle birlikte 260 ila 280 yumurta verdiğini görürüz. Bu da salmatavukçuluk ta genel ve yaygın olarak yumurta veriminde kullandığımız ırklarımızı ele alacak olursak ÇilPleymut ırkımızın genel ortalamada doğadan ve araziden en fazla yararlanan tavuk ırklarımız dan olduğu görülecektir bu da maliyetimizi düşürecektir. Tabii ki tüm ırklarımız da olduğu gibi Çil Pleymut ırkımız da da 1. Kan olması önemlidir. Bizler Dursunbey YARKA TAVUKÇULUK olarak tüm ırklarımız da göstermiş olduğumuz 1. Kan yani (safkan) olmasına Çil Pleymut ırkımız da da azami önem  ve intizam göstermekteyiz. Siz müşterilerimiz ve üreticilerimizin de civciv, yarka veya tavuk alırken dikkat etmesi gereken hususların başında alışveriş yapacakları firmanın ne kadar güvenilir ve sözünün arkasında durduğuna bakmaları gerekmektedir. Bizler

    DURSUNBEY YARKA TAVUKÇULUK olarak bizden almış olduğunuz ürünlerinizi 3. Yılın sonundan itibaren yumurta veriminden düştükleri zaman yani halk dilinde çıkma tavuk olarak adlandırıldığı yaşa ve döneme geldiklerinde onur ve gururla söyleye biliriz ki birebir yarka ile takas eden Türkiye’de ilk ve tek firma olma özelliğini taşıyoruz. Dursunbey Yarka Tavukçuluk olarak tüm ürünlerimizde olduğu gibi Çil Pleymut Civcivlerimiz de de günlük Marek aşılarını yaparak siz müşterilerimize gönderiyoruz.

NOT: DURSUNBEY YARKA TAVUKÇULUK bir BALIKESİR YARKA kuruluşudur. Satışlarımız 300 adet ve üzeri olup Türkiye geneli teslimatımız bulunmaktadır. Daha geniş bilgi için müşteri temsilcilerimize sabah 08:00 ile akşam 22:00 arasında haftanın 7 günü arayıp, bilgi alabilirsiniz. DURSUNBEY YARKA TAVUKÇULUK ADINA BEYTULLAH DUMAN.

 

https://www.dursunbeyyarkatavukculuk.com/hakkimizda/

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“ÇİL PLEYMUT CİVCİV” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir